Jump to content
Καλώς ήρθες στο Creta Gaming!

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Μία άποψη θα καταθέσω για τους servers.

Όπως και στο παρελθόν έτσι θεωρώ καλό να υπάρχει ένας Kz-Bhop σέρβερ για όλους εκείνους τους παίκτες που θελουν να απολαύσουν την άλλη πλευρά του cs (βαζω και μένα μέσα σε αυτο)

Τα χαρακτηριστικά του server ειναι 3

1)10aa

2) maps

3) Mod με τα αναγκαία stats ( speed, prestrafe, Lj, Cj κτλπ)

Και για να μην ανοίγω άσκοπα πολλά θέματα, προσθέτω ότι το HnS block είναι ένας απαραίτητος και αυτος server που θα προσελκύσει αρκετό κόσμο μιας και τα περισσότερα άτομα παίζουν αναγκαστικά σε ξένους servers.

Τέλος και τρίτο σε προτεραιότητα είναι ο server Jailbrake. Αυτή η κίνηση είναι πάντα ρίσκο μιας και θέλει mics και μάλιστα συνέχεια admin για να κάνει το game με αρκετό χαβαλε!

Χαιρετω! Δεεεεν νομιζω πως εν ετει 2018 τραβανε αλλα mod εκτος απο τα συνηθισμενα(sp,mxd πλεον). Και στο λεω αυτο γιατι και εδω ειχαμε πολλα διαφορετικα mod, χωρις κανενα αποτελεσμα, αλλα και στα υπολοιπα community δεν υπηρχε κανενα αξιολογο αποτελεσμα..

Εχουν γινει διαφορες προσπαθειες κατα καιρους, και αποδειχθηκε πως τζαμπα πηγαινε ο κοπος των παιδιων που εστηναν τα mods

Θα διαφωνήσω Chill. Η φιλοσοφία του Kz και του Hns εκτιμώ ότι δεν θα πάψει ποτέ να υπάρχει στο counter. Και αυτό το αποδεικνύει η υπαρξη αλλά και η προσπάθεια κατάρριψης των WR σε διάφορες πίστες. 

Θα κάνω λοιπόν μία μικρή παραλλαγή της πρότασης μου. Βλεπω εναν server zombie ο οποιος μαλιστα ειναι πολύ καλά στημένος γιατί μπηκα για λίγο. Θα μπορούσαμε αυτόν το σέρβερ να τον αντικαταστήσουμε με εναν kz σερβερ αν όχι εναν HnS σερβερ  

Hello... 

Η αλήθεια είναι, ότι μετά από τόσους μήνες και δοκιμές σε διαφορετικά mods πραγματικά τον περισσότερο κόσμο τον προσελκύουν τα sp και οι mxd.. 

Ο zombie είναι ένα mod που αρκετοί ακόμα και τώρα το προτιμούν. 

Τέλος υπάρχει ένας HnS server ο οποίος για να φτιαχτεί θέλει άτομα, χρόνο και πολύ δουλειά που αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν διαθέσιμα για χίλιους δυο λόγους. Γι αυτό και ο hns που είχαμε αρχίσει έχει μείνει στη μέση. 

Ωραίες οι ιδέες σου απλά πλέον τα περισσότερα από αυτά δεν τραβάνε την απαραίτητη προσοχή.. 

O Hns block σερβερ καλό ειναι να σηκωθεί ξανά. Δεν ξέρω τι χρειάζεται, αλλα να ψάξουμε και να το βρούμε. Εφοσον ο Host έχει την δυναμική να "σηκώσει" servers, θα επιμείνω ότι ο kz σέρβερ είναι καλό να υπάρχει.

ΜΆΘΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΗΔΆΩ ΌΠΩΣ ΠΗΔΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΆ ΒΛΕΠΟΥΜΕ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Posted (edited)

Παιδιά, όσο και να μην θέλουμε να το πιστέψουμε..δυστυχώς το CS έχει τελειώσει,πάει η εποχή του.. Δύσκολο να μαζέψει κόσμος ένας απλός server(sp,mxd). Δεν νομίζω..βασικά δεν πρόκειται κανένα άλλο modded server να φέρει κόσμο, με λίγα λόγια είναι σπατάλη χρημάτων.

Edited by DragoNNNN^

Πάλι καλά έχουμε και τον Δράκο να μας φέρνει στα συγκαλα μας

• Thanks 1

Dragon διαφωνώ κάθετα με την αποψη σου. Επειδή εχω τύχη και εχω γνωρίσει το cs απο τη πρώτη του έκδοση, ειναι ενα game που δεν θα σβήσει ποτέ απο τους gamers shoot em up. Το θεμα ειναι η γνώση της υπάρξης. Και γω τυχαία ανακάλυψα τον σέρβερ, που για μένα ειναι ο μοναδικός Ελληνικός σερβερ. Το ιδιο ισχυει και για τα mods kz και Ηns. 

Τα mods αυτά θα υπάρχουν για πολλά πολλά χρόνια ακόμα...για έναν και μονο λογο. το Cs Go σχετικά με kz και Hns έχει κάνει μία τεράστια τροποποίηση και έχει την κατακραυγή πολλών παικτών.

Το cs το θέλεις να είναι οπως τωρα η 1.6 όχι με γραφικά κτλπ....

28 minutes ago, JoannaGr said:

ΜΆΘΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΗΔΆΩ ΌΠΩΣ ΠΗΔΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΆ ΒΛΕΠΟΥΜΕ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

χαχαχαχαχαχαχ

θα προσπαθησω!

• Haha 1

Πλέον κανένα mod ctf kz hns blocks etc δεν έχει κόσμο έχει πεθάνει πλέον το 1.6

• Like 1

Φιλε μου μπορώ να σου φέρω πολλά παραδείγματα που αναχαιτίζει αυτό που λες. Η νέα αναβάθμιση του cs σε Go, έχει "κοψει" πολλά απο το cs 1.6. ΤΟ μοναδικό που μπορώ να πω για την άποψη σου ειναι ότι το νεο mod του cs το διαφημίζει σε ΤΕΡΑΣΤΙΟ βαθμό ένας παλιός κορυφαίος παίκτης, της ομάδας Eolithic, μετέπειτα Sk,(μετα δεν θυμαμαι) ο forestOwO. Αυτος παιζει το cs GO και για αυτο εχουν στραφεί ολοι σε αυτό. 

Βεβαια θα προσθέσω ότι υπάρχουν πολλοι σέρβερ του εξωτερικού για Hns block, αλλα κυρίως για Kz οι οποίοι ειναι ενεργότατοι.

Μπορεί λόγο του Cs Go και των νέων γραφικών οι "νεοι" παικτες να πηγαίνουν εκεί, αλλα το all time classic δεν θα πάψει ποτε να ισχυει....και επιπλέον οπως ειπα, το νέο kz bhop mod του csGo είναι επιικός για γέλια!

Βέβαια αυτή ειναι προσωπική μου άποψη, μιας το cs1.1 ήταν το πρώτο μου game σε pc....εαν ήθελα γραφικά θα έπαιζα πολύ καλύτερα gameς απο το cs Go...Εαν θελω real shot em up game, το 1.6 μέχρι στιγμης ειναι το μοναδικο.

Posted (edited)

Ας μιλήσουμε λίγο σοβαρά για να καταλάβουμε και 5  πράγματα..

Physio σεβαστή και δεκτή η γνώμη σου, αλλά δεν καταλαβαίνεις αυτό που σου λέμε ή δεν θέλεις να το καταλάβεις.. Δεν ξέρω εδώ και πόσο καιρό έχεις επιστρέψει στο cs, αλλά επειδή έτυχε να είμαι ενεργός τα τελευταία 8 χρόνια, θέλω να σου πω πως τα τελευταία 3-4 με το ζόρι κρατιούνται και οι σέρβερ που υπάρχουν, και μιλάμε για sp και mxd. Όπως είπα, έχουν γίνει πάρα πολλές προσπάθειες κατά καιρούς σε όλα τα mod του cs, γιατί υπήρχαν άτομα σαν εσένα που τα ζητούσαν. Το αποτέλεσμα ήταν βέβαια μια τρύπα στο νερό και τζάμπα οι ώρες και ο κόπος των παιδιών που έστηναν τους σέρβερ, γιατί μετά την πρώτη βδομάδα δεν πατούσε ψυχή. Τίποτα δεν είναι όπως παλιά και δεν θα είναι, όπως το χωνεψαμε εμείς, χωνεψε το και εσύ. 

Ευχαριστησου τα mod που υπάρχουν και μην ψάχνεις άλλα, τουλάχιστον στην Ελλάδα γιατί δεν πρόκειται να τα βρεις εν έτει 2018, και αυτά που υπάρχουν, πολλά είναι μην σου πω.

Νομίζω πολύ το συζητήσαμε, κάποιος να το κλειδώσει

Edited by Λόρδος Chill
  • Like 1

Η αλήθεια είναι πως αν έδειχναν  ενδιαφέρον πολλά άτομα ώστε να ξέρουμε ότι θα Υπάρξει καποια ανταπόκριση και να ρισκάρουμε να ξανά  ανοίξουμε τέτοιο mod ή το οποιοδήποτε mod μπορεί και να άνοιγε server, δυστυχώς ομως δεν γινεται βαση ενος ατομου να ανοίξει... Όταν δεν έχει ζήτηση κάτι γιατί να το ρισκάρουμε ξανά... αν εξέφραζαν ενδιαφέρον κι άλλοι πιστεύω τοτε θα σκεφτόμασταν όλοι διαφορετικα..

#rejected 

Και εδώ έρχομαι εγώ και κάνω unlock Γιατί αυτό το θέμα μ'αρέσει.. Θυμάσαι λογικά το gather; έχει εδώ και 2-3 χρόνια έκλεισαν τα πάντα όσο για το kz αν θυμάμαι καλά το community tankers είχε kz και δεν έμπαινε κανένας πλέον για Ελλάδα μιλάω πέραση έχουν sp zm mxd

Να κάνω καφεδάκια να το συζητήσουμε περισσότερο λοιπόν

μπορουμε να μιλάμε για αυτο πιστεύω ωρες....Ναι η αληθεια ειναι οτι ο kz σερβερ ειναι τελείως άδειος εδώ και πολύ καιρό. 

Απλα μου κανει τεράστια εντύπωση που στο εξωτερικό ακομα παιζουν kz, ενώ εδώ στην Ελλάδα το έχουν κόψει. ΑΠλα εχω την αίσθηση ( ή τουλαχιστον ακομα δεν το έχω χονέψει) οτι οι περισσότεροι ¨Ελληνες kz players δεν ξερουν οτι υπαρχει Ελληνικος σερβερ και παίζουν μονο στο εξωτερικό

Μη ψαρώνεις, όλοι οι ξένοι έχουν κόσμο από boosts.

Είναι ξεκάθαρο ότι οι players εχουν φύγει όσο για το αν παίζουν Έλληνες σε ξένους σέρβερ του εξωτερικού δεν έχουν την ιδέα πως να ψάξουν στο gametracker

Δυστυχώς τείνω να συμφωνήσω σε αυτό που λες....

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this